Ali təhsilli birisi Kanadaya necə gedə bilər?

Post Reply
Elchin012
Articles: 0

Ali təhsilli birisi Kanadaya necə gedə bilər?

Post by Elchin012 »

Hər kəsə salam.

Mühəndisəm və Ali təhsilli (+Master Degree) Azərbaycanda təhsil almamışam və təhsilim üzrə 4 ilə yaxındır fərqli vəzifələrdə işləmişəm. Mənim kimi bele avatajlı insanların Kanada da işləmək və ya iş tapması üçün ilk edəcəyi şey nə olmalıdır?

-Mənim fikrim dəvətnamə ilə getməkdir və hal-hazırda etdiyim linkid kimi saytlardan CV-mi göndərməkdir amma orada çox zaman CV-e baxmırlar. Başa nə məsləhət görə bilərsini və ya hansı saytları? Ümumiyyətcə nələr etməliyəm? :?:
EL-KHAN

Re: Ali təhsilli birisi Kanadaya necə gedə bilər?

Post by EL-KHAN »

Salam.
İlk öncə canada.ca saytın İmmigration bölməsini oxuyun.
Kanadaya gəlmək üçün bir neçə yol var. Ən tez və rahatı Express Entry programıdır.
Express Entry inglis dili, yaş, təcrübə və təhsilə görə bal verir. Hal hazırda 450 bal-dan yuxarı olan namizətlər 6 ay ərzində oturum sənədini alılar.
Aygun83

Re: Ali təhsilli birisi Kanadaya necə gedə bilər?

Post by Aygun83 »

Elchin012 wrote: December 9th, 2019, 8:01 am Hər kəsə salam.

Mühəndisəm və Ali təhsilli (+Master Degree) Azərbaycanda təhsil almamışam və təhsilim üzrə 4 ilə yaxındır fərqli vəzifələrdə işləmişəm. Mənim kimi bele avatajlı insanların Kanada da işləmək və ya iş tapması üçün ilk edəcəyi şey nə olmalıdır?

-Mənim fikrim dəvətnamə ilə getməkdir və hal-hazırda etdiyim linkid kimi saytlardan CV-mi göndərməkdir amma orada çox zaman CV-e baxmırlar. Başa nə məsləhət görə bilərsini və ya hansı saytları? Ümumiyyətcə nələr etməliyəm? :?:
Salam!
İlk öncə ingilis dilini öyrənməyiniz lazımdır. Hər nə proqramla Kanadaya getmək istəsəniz, İELTS sistemilə ən aşağı 5.0 xal toplamalısınız. Mən əyalət proqramlarını nəzərdə tuturam, çünki Express Entry daha yüksək dil biliyi tələb edir.
Post Reply